Välkommen till Villa Vaxholm

I år fyller A-hus 80 år. Tack till alla kunder som genom åren gett oss förtroendet att bygga sina hem. Den 18 oktober bjuder vi in till visningshelg runt om i Sverige.

 

I Vallentuna kan du besöka ett Villa Vaxholm, ett pampigt 2-planshus på 182 kvm som är lika imponerande på insidan som på utsidan.

 

På plats träffar du trähussäljare Martin som svarar på alla dina frågor om hur det är att bygga nytt hus!  

 

Boka in dig på visningen i formuläret nedan.

Vi ses!

Visningsfakta

Visningstyp:Villavisning
Husmodell:Villa Vaxholm
Län:Stockholm
Kommun:Vallentuna
Adress:Karlavägen 68, Vallentuna
Tidpunkt:Söndag 18/10 kl 14:00-16:00

Kontakt

Martin Von Stedingk
Trähussäljare

Boka dig på visning!

skyddas av reCAPTCHA
recaptcha

Kontakt

Martin Von Stedingk
Trähussäljare

Villa Vaxholm

Villa Vaxholm är ett pampigt 2-planshus på 182 kvm som är lika imponerande på insidan som på utsidan.

Det märks redan när du öppnar pardörrarna och kliver in i entrén. Här har du ett ljust, luftigt och stiligt hem att njuta av – både till vardags och till fest. Kliv vidare in och det stora vardagsrummet öppnar sig, med en elegant glasveranda med full takhöjd och helglasade altandörrar som ger rummet ett härligt ljus känsla och gör det lätt att njuta av såväl morgonkaffet som bjudmiddagarna. Här finns ert moderna kök med köksö och rejält tilltaget förråd, med plats för alla köksprylar du kan tänka dig. Och när du får besök är gästrummet guld värt – smidigt beläget direkt vid entrén så att de kan smyga in och ut utan att störa. 

Övre plan är hela familjens. Här ligger tre sovrum – inklusive ert eget med stor klädkammare – i var sitt hörn med fönster i två väderstreck. Här finns ett avslappnat kontor där du kan låta blicken vila över trädgården medan du jobbar, och öppnar du dörren från det ljusa umgängesrummet kommer du rakt ut till utsikten från den mäktiga balkongen. Önskar du istället extra boyta finns möjligheten att med tillval bygga in balkongen till ett större allrum. 

Bilder

En del bilder visar tidigare eller anpassade planlösningar och tillval av husmodellen. Tekniska lösningar kan vara ändrade p.g.a. nya regler, se dem som inspiration.