Välkommen på visning!

Visningshus | Villa Vaxholm | Sön 8/3 kl. 11-12 | Uppsala

Välkommen på villavisning av vårt visningshus Villa Vaxholm i Uppsala.

 

Villa Vaxholm är ett hus som har allt. Innanför den eleganta glasverandan med full takhöjd och helglasade altandörrar öppnar sig det stora vardagsrummet med ljusinsläpp från tre håll. En njutning både till morgonkaffet och till middagsbjudningen. Bredvid, ett öppet kök utan kompromisser, med köksö och rymligt förråd för all köksutrustning du behöver och lite till. 


På plats finns vår trähussäljare Pernilla som ser fram emot att hjälpa dig i resan mot ditt nya hem.

 

Boka in dig på visningen i formuläret längre ner på sidan. 

 

Vi ses på visningen!

Visningsfakta

Visningstyp:Villavisning
Husmodell:Villa Vaxholm
Län:Uppsala
Kommun:Uppsala
Adress:Frövägen 6, Uppsala
Tidpunkter:

Kontakt

Pernilla Blomfelt
Trähussäljare

Boka dig på visning!

skyddas av reCAPTCHA
recaptcha

Kontakt

Pernilla Blomfelt
Trähussäljare

Villa Vaxholm

Villa Vaxholm är ett pampigt 2-planshus på 182 kvm som är lika imponerande på insidan som på utsidan.

Det märks redan när du öppnar pardörrarna och kliver in i entrén. Här har du ett ljust, luftigt och stiligt hem att njuta av – både till vardags och till fest. Kliv vidare in och det stora vardagsrummet öppnar sig, med en elegant glasveranda med full takhöjd och helglasade altandörrar som ger rummet ett härligt ljus känsla och gör det lätt att njuta av såväl morgonkaffet som bjudmiddagarna. Här finns ert moderna kök med köksö och rejält tilltaget förråd, med plats för alla köksprylar du kan tänka dig. Och när du får besök är gästrummet guld värt – smidigt beläget direkt vid entrén så att de kan smyga in och ut utan att störa. 

Övre plan är hela familjens. Här ligger tre sovrum – inklusive ert eget med stor klädkammare – i var sitt hörn med fönster i två väderstreck. Här finns ett avslappnat kontor där du kan låta blicken vila över trädgården medan du jobbar, och öppnar du dörren från det ljusa umgängesrummet kommer du rakt ut till utsikten från den mäktiga balkongen. Önskar du istället extra boyta finns möjligheten att med tillval bygga in balkongen till ett större allrum.