KÄRLEKEN SITTER I VÄGGARNA

Tack för besöket på Hem & Villamässan i Göteborg

2009-11-09
Stort tack till alla er som besökte vår monter på Hem och Villamässan i Göteborg i helgen!

Med hela 25 000 besökare var Hem & Villamässan en lyckad tillställning för oss på A-hus. Vi jobbar nu för fullt för att återkomma till alla er som visat intresse för våra hus. Det är glädjande att se att småhusmarknaden håller på att ta ordentligt med fart och att många är intresserade av energisnåla hus med låga driftkostnader vilket bidrar till ökat intresse för A-hus.

Förutom bidragen som vi fick in på våra välgörenhets-
auktioner kommer A-hus tillsammans med Derome att skänka ytterligare 10 000 kr till Drottning Silvias Barn- och Ungdomssjukhus, Stadsmissionen i Göteborg, Nordens Ark, Rosa Bandet och Blå Bandet.

Tack än en gång till alla er som besökta vår monter!

På mässsan auktionerade vi ut julpynt ifrån Village till välgörande ändamål
Vår monter med temat Från skog till färdigt hus, började här...
...och avslutades i vardagsrummet i det färdiga huset.

Fler nyheter

2010-08-30: Tack till alla er som besökte oss på vår visningshelg 28-29 augusti.
2010-06-01: A-hus vann folkets pris i Treklövern
- En tävling i god reklam.
2010-05-31: I höst lanserar A-hus nästa generations klimatsmarta småhus.
2010-05-24: Nu finns vi på facebook.
2010-02-19: Den närmaste tiden har vi öppnat två nya A-huskontor med "A-lägen" i Kungsbacka och Halmstad.
2010-02-02: Vårt fina visningshus villa Basic 149 i Hyllinge Parkby är nu ute till försäljning.
2009-11-09: Stort tack till alla er som besökte vår monter på Hem och Villamässan i Göteborg i helgen!
2009-11-04: Klimatsmart boende är ett begrepp som ligger i tiden, det innebär en lägre energikostnad och minskad miljöpåverkan. Dessutom ställer myndigheterna högre krav fr o m 1 januari 2010 genom Boverkets nya byggregler.
2009-11-02: För att möta den stora efterfrågan på våra hus förstärker vi Helsingborgsregionen med ytterligare ett försäljningskontor.
2009-10-27: Välkomna på invigningen av vårt nya visningshus villa Basic 149 i Hyllinge Parkby.
2009-10-19: För oss på A-hus var det en givande mässa med allt ifrån nyfikna till väldigt kunniga besökare.
2009-10-01: I samarbete med Lundbergs kan A-hus nu erbjuda 32 villatomter med kuperad naturmiljö i Nyköpings attraktiva stadsdel Arnö. Du väljer valfritt A-hus från vårt breda hussortiment.
2009-09-30: Under sommaren har det pågått en fototävling där våra kunder som byggt ett A-hus fick skicka in bilder på sina fina hem.
2009-09-28: För att möta den stora efterfrågan på våra hus i norra Sverige slår vi nu upp dörrarna till våra nya kontor i Gävle och Östersund.
2007-04-20: Ta chansen och testa vår smarta ”anpassa-huset-efter-din-smak-funktion”.